Fundacja
Polsko - Węgierska

Strona internetowa

01

Wprowadzenie

Założona w 2020 roku fundacja Polsko-Węgierska to jedyna fundacja w Polsce zajmująca się relacjami między Polakami a Węgrami. Jej członkowie zaangażowani są w liczne projekty na przestrzeni ostatnich lat min. współprowadzenie największego w Polsce portalu na temat Węgier “magyazyn.pl”, prowadzenie kanału na YouTube Olga Lengyel, tworzenie spotów okolicznościowych czy liczne publikacje w prasie i internecie.

Cel współpracy

Głównym celem było stworzenie strony internetowej oraz portalu informacyjnego dla fundacji polsko-węgierskie oraz podłączenie do nich nowych funkcjonalności takich jak możliwość wpłacania datków czy newsletter.

Architektura treści

Istotne było dla nas przedstawienie wartości, historii oraz najważniejszych projektów w czytelny i angażujący sposób.

Łatwa obsługa

Strona internetowa jest nieustannie rozwijana dlatego też jej obsługa musi być prosta i szybka. Zastosowaliśmy system WordPress, którego podstawową obsługę może nauczyć się każdy niezależnie od poziomu zaawansowania obsługi komputera

02

Wyzwanie

Naszym zadaniem było stworzenie od podstaw nowej strony internetowej oraz portalu, na którym będą umieszczane wpisy blogowe. Poprzednie strony zostały usunięte z serwera osoby, która się nimi opiekowała, a sam kontakt się urwał.

Postanowiliśmy że nie będziemy odwzorowywać tego co było, ale stworzymy coś całkowicie nowego i unikalnego. Poprzednia strona była mało rozbudowana i nie zawierała ważnych dla fundacji treści oraz funkcjonalności takich jak możliwość wpłacania dotacji.

03

Zakres prac

Mimo tego, że funkcja strony internetowej fundacji jest nieco inna niż klasycznej wizytówki firmy z ofertą, postanowiliśmy zastosować nasz sprawdzony proces. Tak jak się tego spodziewaliśmy, efekt okazał się strzałem w dziesiątkę.

Service

Spotkania zdalne i briefing pozwalające w pełni zrozumieć i zrealizować wizję oraz potrzeby.

UX/UI Design

Stworzenie wstępnego projektu z zachowaniem standardów UX/UI dla PC i urządzeń mobilnych

Research

Zrozumienie jak działają fundacje oraz wybranie odpowiednich rozwiązań oraz funkcjonalności.

Development

Stworzenie strony w oparciu o system WordPress pozwalający na samodzielną edycję strony

04

Rezultat

Stworzyliśmy miłą dla oka, czytelną i estetyczną stronę internetową spełniającą wymogi dzisiejszych fundacji. W porównaniu do wcześniejszej wersji aktualna pozwala na lepsze dotarcie do potencjalnych darczyńców, wolontariuszy i innych osób zainteresowanych działalnością fundacji.

Do stworzenia strony wykorzystaliśmy kolory znajdujące się na fladze Węgier czyli zielony,biały i czerwony. Nie zabrakło również kolorystyki nawiązującej do Polski. Treści na stronie rozmieściliśmy zgodnie ze wskazówkami właścicielki strony. Dodaliśmy możliwość wpłacania datków oraz zapisu na newsletter. Na szkoleniu zdalnych pokazaliśmy jak obsługiwać stronę i dodawać do niej nowe treści. Zarówno my jak i współzałożycielka fundacji jesteśmy zadowoleni z uzyskanego efektu. Strona prezentuje się świetnie zarówno na komputerach jak i urządzeniach przenośnych.

Potrzebujesz pomocy?

Napisz do nas lub zadzwoń a odpowiemy szybciej niż możesz przypuszczać.

Godziny otwarcja:

pon - pt : 9:00 - 17:00

sb : 9:00 - 15:00

kontakt@vexdesign.pl